Max Hlebnikov

IMG_1083

Ma ei suuda elada šokolaadita, ma ei armasta töötada kiirustades. Maalin teoseid akrüülvärvidega ning kingin nad seejärel sõpradele. Unistan luua töökoja vee peale, kus vabas hõljumises oleksid nii kliendid kui ka meistrid, kus valitseks usaldus ja sundimatus ning kõik tabud peseks maha jahe helesinine vesi.  

Diskodel tunnen end kui lind taevas, mulle meeldib kaasaegne noorus. Eelarvamuste vaba, julge, energiline, aldis eksperimentideks.

Töö. Mõnele on see raske kandem ja tahtmatus hommikuteks äratusteks, teistele – rõõmu allikas. Elulaad, teisiti ei saakski öelda. Kus ma ka ei viibiks – trandspordis, kohvikus, külas, looduses, millega ma ka ei tegeleks, ma loon mõttes, mõtlen välja jooned ning kui käepärast on pliiats või sulepea, siis jäädvustan need jooned, loon kujundid ja nii lõpma-tuseni. Need visandid ei luba lõõgastuda, kohe tekib soov need mõtted kangas teostada.  

Kas see ei ole mitte fantastiline? Mitte igaüks ei suuda nii moodi. Mitte igaüks ei saa tunda seda tunnet. Seepärast ma armastan töötada moeetenduste, erinevate showde ja videoklippidega kui moekunstnik, stilist, kus saan ennast väljendada, tostada oma tundeid ja mõtteid tegelikkuses.

Mis on minu arvates kaasaegne mood?

Mood – see on kui ilutulestik. Palju säravaid tulesid, vaid jõua neid jälgida. See on kui ookean – põhjatu veealune maailm, täis salapäraseid värve ja varjundeid. Igaüks valib midagi endale sobivat ja enda jaoks.

Moes on mitmekesisust, palju valikuid: rõivastus, soengud. Pluss kerge hooletus.

Mõni on leidnud oma „mina“ – mõni veel otsib. Ma arvan, et ei ole vaja kopeerida meeldivat tütarlast või noormeest ajakirja kaanelt arvestamata oma välimust.

Kuulatan, vaatan enda sisse, armastan end sellisena nagu olen ja ei kuula teisi. Loon end ise. Individuaalsus on moes kõige väärtuslikum. Ning kui ma olen end loonud, tunnen end enesekindlalt. Kas see siis pole see – minu eesmärk?

Kõik ei ole vaieldamatult kaunitarid ja iludused. Ilusad inimesed ja koledad. On olemas huvitavad ja vähem huvitavad inimesed.

Minul on huvitav töötada kõikidega. Kas siis võib nimetada koledaks inimest, kes alles hiljuti ei tahtnud end peeglist vaadata aga nüüd ei suuda enda peegelpildilt pilku pöörata:

„Kas see olen tõesti mina?“.

Kui meeldiv on end tunda sellisel hetkel pisut võlurina, sest sina oled ju aidanud teda – see on sinu triumf.

Ma olen meister, ma loon seda habrast ilu, mis allub halastamatule aja hävitavale jõule, kuid on sellegi poolest kaunis ja puudutab hinge. Mulle on huvitav jälgida inimese muutumist, ka sisemist muutumist. Ta on juba kindel oma väljanägemises, täpselt nii nagu sina teda joonistad, visandlikult. Ta on niigi hea. Aga sellega, kes veel alles hiljuti ei uskunud endasse, on töötada lausa rõõm.

Ise ma ei armasta riietuda ekstravakantselt, pimesi jäljenda moe igat suunda.

XIX sajandil peeti pimedat moe kummardamist provintslikuse märgiks. Kuid need tendentsid on mulle kunstnikule huvitavad – ma üritan ettekujutada, kuidas saab seda praktikas teostada.

Armastuse olemasolu on ka märkimisväärselt oluline faktor kunstniku loomingus. See on Jumala, tema auhind inimesele. See, mis juhatab meie elusid. Tänu armastusele suudab inimene vallutada tippe, mis jääksid tundmata vaatamata kõikidele  olemasolevatele teadmistele. See on nagu Piiblis: „Kui minul on prohveti anne ja ma tean kõiki saladusi, kui mulle on antud kõik teadmised ning kui mul on usk, mis suudab liigutada mägesid, kuid ei ole armastust, siis ma olen tühi koht…“.

Üritan elada põhimõttega: „Suhtu inimesse nii nagu sa tahad, et inimesed suhtuksid sinusse“. Seda õpetan ma ka oma koolis, mida ma pean oma teiseks koduks. Lihtsalt siin ma õpetan seda, mida ei ole piisavalt palju maailmas – headust, kannatlikkust, ühtsust töös, sihikindlust. Kollektiiv – see on keeruline organism, kuid ta õpetab, karastab ja arendab rohkem, kui teadmised iseenesest. Ma üritan, et lapsed tunneksid end perekonnana ja teaksid, et me armastame neid. Unistan, et iga õppur jõuaks eduni, ei annaks alla ja armastaks jätkuvalt elu ja eriala, mille poole ta pürgib.

Mulle meeldib minu elustiil, mille tegevus seisneb loomises.

LOGO+TEXTNew jpeg version

Error: Only up to 6 widgets are supported in this layout. If you need more add your own layout.
Info vanematele
error: Content is protected !!